HIPOTERAPI

Insana en dost hayvanlardan olan atlar, fiziksel ve zihinsel sorunlari olanlar için de terapi amaçli kullanilabiliyor.

 

Tip dünyasinda "hipoterapi" adi verilen at üstünde terapi yöntemi dogayla iç içe ortamlarda fizyoterapistler esliginde yapiliyor. Fizik, konsantrasyon ve denge hareketlerinden olusan hipoterapi ile kisinin kendine güveni artiyor, sinir sistemi ve dolasim sistemi düzenleniyor... 

Hipoterapi, fizyoterapi gören hastalara destek amacinin yani sira zihinsel ve bedensel engellilerin de algi ve fiziksel fonksiyonlarini gelistirmeye yardimci oluyor. Zihinsel ve bedensel engelli bireyler, otistikler, depresifler ve beyin travmasi geçiren kisilerin iyilesme sürecine katki sagladigi belirtilen hipoterapi;
ilaç tedavisi, cerrahi ve rehabilitasyon gibi asil tedavi yöntemlerinin alternatifi degil, onlara destek bir uygulama olarak tanimlaniyor.

 

Kulübümüzde atin günlük saglik kontrolü, atin hastaliginin tespiti ve tedavisi yapilmakta ve tedavi için tüm gerekli ilaçlar bulunmaktadir.

Tip dünyasinda "hipoterapi" adi verilen at üstünde terapi yöntemi dogayla iç içe ortamlarda fizyoterapistler esliginde yapiliyor.
Fizik, konsantrasyon ve denge hareketlerinden olusan hipoterapi ile kisinin kendine güveni artiyor, sinir sistemi ve dolasim sistemi düzenleniyor... 

 

 Bizi Takip Edin

Bizi sosyal ağlarımızdan takip edebilirsiniz. Facebook, Twitter, MSN, Vimeo ağlarından güncel etkinliklerimizi ve kampanyaları- mızı anında takip edebilirsiniz.

 Ulaşım & Kroki

Karaağaç Köyü Hazerfen Havaalanı
Yolu Üzeri Hadımköy
Büyükçekmece / İSTANBUL

 At Satışı

Karaağaç Köyü Hazerfen Havaalanı
Yolu Üzeri Hadımköy
Büyükçekmece / İSTANBUL

 Köpek Satışı

Tesislerdeki Hara Restaurant ve Ranch Cafede olağanüstü lezzetler tadabileceksiniz. Kır düğünü yapmak, at üzerinde gelin olmak istermisiniz?