BİNİCİLİK DERSLERİ

K9 At Binicilik Tesisi

INTERNATIONAL K9 HORSE CLUB

BİNİCİLİK DERSLERİ

Atlı Spor Kulübümüzde başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar lisanslı eğitmenlerimiz tarafından binicilik dersi verilmektedir.

4-6 yaş arası çocuklara at üzerinde gezinti yapılarak denge egzersizleri, atın yürüyüşlerini tanıma, temel binicilik prensipleri, at bilgisini kapsayan derslerle ufak yaştan at sevgisini aşılamakta ve binicilik sporunu en ince detayına kadar tanıtmaktayız.

7 yaş itibarı ile binicilik dersleri okul sistemiyle seviyeler halinde verilmektedir. Temel eğitimini tamamlamış biniciler engel atlama ve dresaj disiplinlerinde branşlaşmaktadırlar. Her iki disiplinde de öğrencilerimizi lisans sınavına hazırlamaya yönelik dersler vermekteyiz. Lisanslı binicilerimizi ve atlarını yarışmaya katılacak şekilde çalıştırmaktayız.

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Yeni başlayan bir öğrenci için ilk eğitim lonj dediğimiz eğitimdir. At tamamen eğitmenin kontrolündedir, binici atın üzerinde dengesini kurmayı, atın ritmine uyum sağlamayı, atın yürüyüşlerini tanımayı ve atını kontrol etmeyi öğretir. Bu seviyeyi tamamlamak kişinin yeteneğine bağlı olarak 5-10 ders sürmektedir

TEMEL BİNİCİLİK DERSLERİ

Serbest binişe geçmiş olan binici manej içerisinde farklı çalışmalarla doğru yardımları kullanarak atını adeta, sürat ile dörtnalda kontrollü bir şekilde götürmeyi öğrenir. Binici farklı sırık çalışmalarını ve maneji farklı kullanım çalışmalarını (yan değiştirme, manej harfleri, manej kuralları, daireler vb.) öğrenir.

İLERİ SEVİYE

Temel eğitimi bitirdikten sonra binici engel atlama ve temel dresaj çalışmalarına başlar. Bu seviye sonunda binici basit dresaj izlerini ve başlangıç seviye engel atlama parkurunu tamamlayacak seviyeye gelir. At binicilik lisansı almak isteyen öğrencilerimiz bu sınavlara hazırlanacak şekilde çalıştırılmaktadır.

YÜKSEK SEVİYE

Dresaj, engel atlama ve konkur komple branşlarında lisans alınması, binicilerin kendi atları ile yarışmalara çalıştırılması ve hazırlanması temel prensiptir. Binicilik kulübümüzde her branşta yetişmiş İstanbul içi ve dışı yarışmalara, uluslararası şampiyonalara katılan binicilerimiz mevcuttur.