(0212) 857 81 91 - (0212) 857 80 16  info@k9horseclub.com

HİPOTERAPİ

K9 Hipoterapi Hizmetleri

INTERNATIONAL K9 HİPOTERAPİ

HİPOTERAPİ

İnsana en dost hayvanlardan biri olan atlar, fiziksel ve zihinsel sorunları olan bireyler için terapi amaçlı kullanılabiliyor.

Tıp dünyasında “hipoterapi” adı verilen at üzerinde terapi yöntemi doğayla iç içe ortamlarda fizyoterapistler eşliğinde yapılıyor. Fizik, konsantrasyon ve denge hareketlerinden oluşan hipoterapi ile kişinin kendine güveni artıyor. Sinir sistemi ve dolaşım sistemi düzenleniyor.

Hipoterapi, fizyoterapi gören hastalara destek amacının yanı sıra zihinsel ve bedensel engellerin de algı ve fiziksel fonksiyonlarını geliştirmeye yardımcı oluyor. Zihinsel ve bedensel engelli bireyler, otistikler, depresifler ve beyin travması geçiren kişilerin iyileşme sürecine katkı sağladığı belirtilen hipoterapi;

İlaç tedavisi, cerrahi ve rehabilitasyon gibi asıl tedavi yöntemlerinin alternatifi değil, onlara destek bir uygulama olarak tanımlanıyor.

Kulübümüzde atın günlük sağlık kontrolü, atın hastalığının tespiti ve tedavisi yapılmaktadır. Tedavi için gerekli tüm ekipmanlar ve ilaçlar bulunmaktadır.

Tıp dünyasında “hipoterapi” adı verilen at üstünde terapi yöntemi doğayla iç içe ortamlarda fizyoterapistler eşliğinde yapılıyor.

Fizik, konsantrasyon ve denge hareketlerinden oluşan hipoterapi ile kişinin kendine güveni atıyor, sinir sistemi ve dolaşım sistemi düzenleniyor.

Bizimle iletişime geçin

[contact-form-7 id=”1334″]
Whatsapp Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?