(0212) 857 81 91 - (0212) 857 80 16  info@k9horseclub.com

KÖPEK EĞİTİMİ

K9 Köpek Eğitim Tesisi

INTERNATIONAL K9 ACADEMY

KÖPEK EĞİTİM MERKEZİ

Uzman eğitimci kadrosu ve eğitim vermiş olduğu köpeklerin eğitimdeki başarıları International Kennels K9 Academy’ i sektörün öncüsü yapmıştır.

Eğitimdeki çalışma prensibi tamamen köpek sahibinin ne istediği ve ne amaçla köpeğini eğittirmek istediğiyle alakalıdır. Asıl amaç köpeğin şehir ortamına ve sosyal yaşama alanlarında ki yaşam tarzına adapte olması aynı zamanda da uyum sağlamasıdır. Köpek eğitimleri kesinlikle kaba güç, dövme, dikenli veya elektrikli tasma ile köpeğe baskı kurularak verilmez. Köpeğin tamamen oyun içgüdüsü ve ödüllendirme özellikle hayır kelimesi kullanılarak şartlı refleks ile verilir.

Modern eğitim araç ve gereçleriyle dizayn edilmiş 5000 metrekare açık, 400 metrekare kapalı köpek eğitim alanlarımızda hava koşullarına uygun eğitimler verilmektedir.

TEMEL İTAAT EĞİTİMİ

Temel itaat eğitiminin amacı köpeğin sahibi ve eğitimcisiyle uyum içinde söz dinlemesiyle beraber her an itaat etmesidir. Tasmalı ve gezdirme kayışlı olup minimum beş veya altı aylıkken eğitime alınır. Eğitim süresi 1 ay sürmektedir. Eğitim süresi boyunca köpeğin sahibi istediği zaman köpeğini ve eğitim çalışmalarını görebilir ya da eğitim çalışmalarına katılabilir. İçerdiği komutlar takip, otur, yat, bekle, hayır, otur bekle, yat bekle, gel, dur, aferin vs. olmaktadır. Ayrıca köpeğin psikolojik bozukluğu, karakterinde korkma veya pısırıklık gibi yaşamını olumsuz yönde etkileyen faktörler varsa bu sorunlar eğitim süreci boyunca düzeltilir.

İLERİ İTAAT EĞİTİMİ

Tasmasız ve gezdirme kayışı kullanılmadan verilen eğitim olup temel itaat eğitiminden sonra verilmektedir. Eğitim süresi 1 ay olup temel itaat eğitiminin gelişmiş şeklidir. Komutlar ileri itaat eğitiminde herhangi bir aksesuar kullanılmadan beden dili ve işaret dili ile sesli veya sessiz öğretilmektedir. İleri itaat eğitimi süresince köpeğinizin diğer istenmeyen huy ve davranışları düzeltilir.

BODYGUARD EĞİTİMİ

Şahıs korumasına yönelik bir eğitim şekli olup saldır, ısır, teslim al vb. gibi komutları içermektedir. Bodyguard eğitimi alacak olan köpeğin temel itaat eğitimini tamamlaması gerekmektedir. Genellikle koruma güvenlik eğitimi almaya uygun köpeklere verilen bir eğitimdir. Asıl eğitimin amacı sahibinin, köpeğin gücünü kontrol altına almasıdır. Sakin karakterli köpeğe saldırma, sert saldırgan ve hırçın bir köpeğe ise kontrollü saldırma, komutla saldırma eğitimi verilerek başlanmaktadır. Bir veya üzeri yaştaki koruma eğitimi almaya uygun cinsteki köpeklere body guard eğitimi verilmektedir.

ALAN KORUMA EĞİTİMİ

Köpeğin ev ve işyerleri korumasına yönelik eğitim olup kapalı bir alanı veya bahçeyi koruması amaçlı verilen eğitimdir. Köpek eğitimini tamamladıktan sonra bulunduğu alanı korur, yabancıların girişini engeller ve saldırır.

TUVALET EĞİTİMİ

2 haftalık zaman süreci içerisinde en az 3 aylık köpeklere verilen eğitimdir. Köpeğinizin bulunduğu ortama tuvaletini yapmaması için verilmektedir.

DAVRANIŞ VE SOSYALLEŞME EĞİTİMİ

Havlama, kemirme, saldırganlık, korkaklık vb. gibi hem köpeğin hem de sizin yaşantınızı olumsuz yönde etkileyen davranışları düzeltmek için verilen eğitim türüdür.

IPO EĞİTİMİ

Uzman eğitmenler tarafından köpeğiniz yeterlilik testine alınmaktadır. Test sonrasında köpeğinizin yavru döneminden itibaren bir buçuk veya iki yaşına kadar yarışmalara veya farklı etkinliklere katılması için verilen eğitimdir.

ÖZEL KOMUTLAR İLE KÖPEK EĞİTİMİ

Havlama eğitimi

Pati ver eğitimi

Öl komutu eğitimi

Çak komutu eğitimi

Yuvarlan komutu eğitimi

Sürün komutu eğitimi

Dön komutu eğitimi

Geri git komutu eğitimi

Whatsapp Destek
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?